Vakariniai ritualai, kurie padės pagerinti burnos sveikatą

Tinkamai prižiūrėti savo dantis reikia nuolat. Iš tikrųjų, mikrobai ant mūsų dantų gali kauptis net ir miegant. Šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai, pasidalins vakaro patarimais, kurie padės išlaikyti sveikus dantis visą parą.

1. Prieš miegą, kruopščiai išsivalykite dantis

Kai kurie specialistai, rekomenduoja dantis valyti bent du kartus per dieną. Kiti teigia, kad reikia  po kiekvieno valgio. Tačiau šiuolaikinėje visuomenėje, žmonės yra užimti, ir tikrai ne visada turi laiko taip dažnai valyti dantis. Tačiau svarbu yra žinoti tai, kad vakarinis dantų valymas yra vienas svarbiausių. Nepamirškite valyti jų bent 2 minutes, nes prieš miegą reikia nuplauti visas susikaupusias apnašas ir bakterijas.

Įsigykite dantų pastą su fluoru. Jis stiprina emalį ir apsaugo dantis nuo ėduonies. Taip pat, naudokite tarpdančių siūlą, kuris išvalo tas vietas, kurių nepasiekia dantų šepetėlis.

   2. Negriežkite dantimis

Bruksizmas yra nevalingas įprotis, kuris dažniausiai pasireiškia miego metu. Nuolatinė dantų trintis, sukelia jautrumą, todėl atsikėlę galite jausti diskomfortą.

Tačiau jeigu savaime nepavyksta atsikratyti griežimo, visuomet galite rinktis bruksizmo gydymą kapomis.

    3. Venkite užkandžiauti vakare

Cukrus burnoje transformuojasi į rūgštį, kuri gali pažeisti dantų emalį. Dienos metu, automatiškai tas cukrus mūsų burnoje yra nuplaunamas seilėmis ir dantų šepetėliu. Tačiau jeigu vakare vartosite saldžius ir rūgščius maisto produktus ar gėrimus, per vieną kartą nenuvalysite nuo dantų cukraus likučių.

Kokią naudą miegas daro mūsų burnos sveikatai?

  • Miegas stiprina dantų emalį;
  • Miegas padeda sparčiau išgydyti infekcijas. O miego trūkumas skatina įvairių dantenų ligų atsiradimą, pavyzdžiui, periodontito.

Kaip išvengti blogo burnos kvapo ryte?

Kai kurie atsikėlę ryte jaučia nemalonų burnos kvapą. Yra keletas būdų, kurie turėtų padėti panaikinti šį diskomfortą:

  • Valykite liežuvį. Ant liežuvio kaupiasi įvairios bakterijos, todėl valydami dantis, nepamirškite ir liežuvio.
  • Atsisakykite tabako. Nikotinas burnoje susimaišo su seilėmis ir taip sukelia blogą kvapą.
  • Gerkite daug vandens, ypatingai prieš einant miegoti. Taip išvengsite burnos džiūvimo, kuris sukelia nemalonų kvapą.

Akivaizdu, kad labai svarbu yra rūpintis savo dantimis. Laikydamiesi šių patarimų galėsite  miegoti ir būti ramūs dėl savo burnos sveikatos. O jeigu turite papildomų klausimų, arba norite užsiregistruoti konsultacijai, rašykite mums.

Panašus straipsniai