Dantų šaknų kanalų gydymas. Kada jo reikia?

Kai bakterijos patenka į danties pulpą, jos sukelia infekciją. Tam, kad išsaugotų dantį, gydytojas odontologas atlieka šaknų kanalų gydymą. Šiame straipsnyje, jūs sužinosite, svarbiausius aspektus apie šaknų kanalų gydymą, ir kada iš tikrųjų jo reikia.

Kas yra šaknų kanalų gydymas?

Tai yra procedūra, kurios metu, yra malšinamas puliuojančio danties sukeltas skausmas. Atliekant šią procedūrą, yra mažinama uždegimo pažeista danties pulpa. Dantis yra išvalomas, o į pažeisto tarpo vietą yra dedama plomba.

Kada jo reikia?

 •  Skausmas ir dantų patamsėjimas

Jeigu jaučiate dantenų, arba deginantį skausmą burnoje, apsilankykite pas savo odontologą. Ypatingai, jeigu skausmas užeina bangomis, staiga, gali būti, kad turite negyvą dantį, kuriam reikia šaknies kanalo gydymo. Atkreipkite dėmesį ir į dantų spalvą. Jeigu dantis patamsėja, jis yra užkrėstas infekcijos.

 • Jautrumas šalčiui ir karščiui

Jeigu jaučiate skausmą, kai valgote ledus, arba geriate karštą kavą, gali būti, kad jums reikia šaknų kanalų gydymo. Žinoma, jeigu jautrumas pasireiškia tik vieną kartą, nereikia per daug sunerimti. Bet jeigu nemalonus pojūtis trunka ilgesnį laiką, apsilankykite pas odontologą.

 • Dantenų ir žandikaulio patinimas

Kai dantyje atsiranda infekcija, dantenos patinsta, parausta. Kai pulpa yra užkrėsta, susidaro pūliai, todėl patinsta ir žandikaulis. taip pat, burnoje galite jausti aštrų ir nemalonų skonį.

 • Nuskilęs dantis

Kai dantis nuskyla, atsiranda ertmė ir jis tampa lengviau prieinamas bakterijoms ir nešvarumams.

Daugiau apie danties įskilimą galite skaityti straipsnį  Ką daryti jeigu iskilo dantis.

 • Po pakartotinai atliktų procedūrų

Kaskart, kai dantys yra gydomi, jie tampa vis silpnesni. Jeigu jums yra atliktos kelios procedūros vienam dančiui, nenustebkite, jeigu ateityje jums gali prireikti kanalų gydymo.

Kaip pasiruošti šaknų kanalų gydymui?

 •   Apsilankykite pas odontologą

Tai pirmas žingsnis, kurį turite padaryti. Gydytojas jus apžiūrės ir atsakys į visus jums kilusius klausimus, suplanuos gydymo eigą. Jeigu infekcija yra didelė, gydytojas jums gali skirti vaistų, nuo uždegimo.

 •  Nerūkykite

  Tabakas trukdo organizmui pačiam kovoti su infekcija.

 • Tinkama mityba

  Venkite maisto produktų ir gėrimų, kurie gali dar labiau pakenkti infekcijos pažeistiems dantims. Pavyzdžiui, rūgštus maistas ir gėrimai, cukrus, kieti riešutai.

Kiek laiko trunka gydymas?

Priklausomai nuo infekcijos apimties, gydymas gali užtrukti vieną arba du vizitus. Vidutiniškai, šaknų kanalų gydymas trunka 30 – 60 min.

Ar skauda?

Kadangi procedūros metu yra taikoma vietinė nejautra, jūs nieko nejausite. O po procedūros, gydytojas gali skirti vaistų nuo skausmo. Po gydymo, kelias dienas dantys gali būti jautresni, todėl reikėtų juos švelniau valyti ir valgyti minkštesnius maisto produktus. Pavyzdžiui, košes, sriubas.

Kiek laiko trunka rezultatai?

Nepamirškite, kad procedūra negarantuoja, jog rezultatai bus visam gyvenimui. Labai svarbu, po gydymo tinkamai rūpintis savo dantimis. Valyti juos bent 2 kartus per dieną, su dantų šepetėliu ir tarpdančių siūlu. Taip pat, reikia reguliariai lankytis pas odontologą. Viskas priklauso nuo jūsų įdėtų pastangų.

Kaip to išvengti?

Yra keletas patarimų, kurie turėtų padėti užkirsti kelią infekcijų atsiradimui.

 • Vengti įvairių sporto traumų, sužalojimų, kurių metu gali nuskilti dantis.
 • Naudoti dantų pastą su fluoru.
 • Reguliariai lankytis pas odontologą.
 • Vengti žalingų įpročių. Pavyzdžiui, rūkymo, besaikio alkoholio vartojimo.
 • Valgyti sveiką ir subalansuotą maistą, vengti saldžių gėrimų.
 • Valyti dantis bent du kartus per dieną, su šepetėliu ir tarpdančių siūlu.

Mitai

Jeigu nejaučiate skausmo, vadinasi nereikia šaknų kanalo gydymo

Tai netiesa. Kartais infekcija gali nesukelti jokio skausmo ar nemalonių pojūčių. Todėl labai svarbu yra reguliariai lankytis pas specialistą, nes tik jis apžiūrėjęs jūsų danties pulpą, nuspręs ar jums reikia gydymo.

Geriau yra ištraukti dantį, nei atlikti šaknų kanalų gydymą

Svarbiausia yra išsaugoti tikrus dantis. Implantai ar karūnėlės nepakeis tikro danties atliekamų funkcijų, todėl atsiradus infekcijai reikia būtinai apsvarstyti šaknų kanalų gydymo galimybę.

 Šaknų kanalų gydymas sukelia įvairias ligas

Tai netiesa. Nėra jokių pagrįstų įrodymų, kad bakterijos esančios pulpoje gali plisti po visą organizmą ir sukelti ligas.

Jeigu įtariate, kad jums reikia šaknų kanalų gydymo, nedelskite ir apsilankykite pas odontologą. Labai svarbu laiku aptikti problemą ir laiku suteikti pagalbą. Jeigu turite papildomų klausimų arba pastebėjimų, visuomet galite mums rašyti adresu info@kristoforoklinika.lt

Panašus straipsniai