Laminatės ar estetinis plombavimas? Kas geriau?

Šypsena dažnai tampa žmogaus vizitine kortele. Tačiau genetiškai tobulos šypsenos savininkų nėra tiek daug. Dažnai reikia įdėti darbo ir pastangų, kad galėtumėte stebinti nepriekaištinga šypsena su gražiais, baltais, sveikais dantimis. Prisilietus specialistams, nesunkiai galima pasiekti rezultatą. Tačiau kokią procedūrą pasirinkti? Kas geriau – dantų laminatės ar estetinis plombavimas?

Iš esmės, tiek dantų laminatės, tiek estetinis plombavimas yra geri būdai restauruoti šypseną, todėl verta aptarti abu, o galiausiai pasitarti su specialistu, kurį būdą asmeniškai jums jis rekomenduotų. Dantų laminavimas yra kiek ilgesnė ir brangesnė, tačiau ir ilgaamžiškesnė procedūra, o štai plombavimas yra pigesnis, greitesnis, bet ne toks ilgaamžiškas pasirinkimas. Taigi aptarkime ir vienos, ir kitos procedūros esminius pliusus ir skirtumus.

Dantų laminatės – ilgalaikei akinančiai spalvai

Pirmiausia galima paminėti, kad žmonėsdėl dantų laminačių kupini baimių, neva jomis restauruojant šypseną, smarkiai šlifuojami dantys. Tačiau tai tikrai nėra tiesa.

Laminatės yra gaminamos iš keramikos, rekomenduojamos naudoti norint koreguoti dantų spalvą bei minimaliai formą.  Jei dantys itin netiesūs, prieš tai reikėtų juos gydyti ortodontiniu gydumu.

Pirmiausia ištiriamas paciento sąkandis, kad protezavus laminatėmis nebūtų diskomforto jausmo.

Laminatės pacientui bus reikalingos, jeigu dantys yra praradę savo baltą spalvą, taip pat jei dantys yra trapūs ir jų paviršius yra kiek aptrupėjęs, pažeistas.

Laminačių privalumas yra tas, kad jos gerokai ilgaamžiškesnės nei estetinis plombavimas. Nepriekaištinga šypsena po šios procedūros galima džiaugtis daugiau nei du dešimtmečius.

Laminatės yra skaidrios, todėl sukuria gerokai natūralesnį vaizdą, nei, pavyzdžiui dantų protezavimas. Taip pat laminatėms nereikalinga kasmetinė speciali priežiūra, o medžiaga, iš kurios jos gaminamos, tvirta ir patvari.

Tačiau verta paminėti, kad dėl daugybės pliusų jos yra ir kiek brangesnės, nei estetinis plombavimas.

Estetinis plombavimas – pigesnė alternatyva

dantys

Estetinis plombavimas pakoreguoja kreivą šypseną, nedailią dantų formą bei nudilusius ir pažeistus dantis. Jis atliekamas su specialia plombine medžiaga. Estetinį plombavimą specialistai pataria atlikti jei jūsų dantys pažeisti ėduonies, pakeitę spalvą, nuskilus dantims, norint minimaliai pakoreguoti dantų padėtį.

Jo privalumas, žinoma, yra kaina. Tai pigesnė procedūra nei laminavimas, o dantis susitvarkyti galima net per keletą vizitų. Svarbu ir tai, kad procedūra yra visiškai neskausminga dėl vietinės nejautros naudojimo.

Estetinio plombavimo metu nėra sudėtinga pakeisti dantų spalvą ir pakoreguoti formą, o ją atliekant išsaugojami kietieji danties audiniai – pašalinami tik pažeistieji.

Nors sakoma, kad laminatės pranašesnės už estetinį plombavimą dėl natūralesnės išvaizdos, tačiau klinikose, kur naudojamos naujausios kartos šviesoje kietinamos kompozicinės plombos, pasiekiama tokia pati natūrali danties išvaizda.

Plombinė medžiaga yra trapesnė negu medžiaga, iš kurios gaminamos laminatės. Pagrindinis dalykas, gąsdinantis besirenkančius estetinį plombavimą – speciali priežiūra. Dėl maisto pigmentų, besikaupiančių mikroįtrūkimuose ar tarpuose, plombas keletą kartų per metus reikia poliruoti, kad jos tarnautų ilgai ir kokybiškai. Tačiau to bijoti visiškai nereikėtų.

Estetiniu plombavimu, priklausomai nuo atsakingos priežiūros, galėsite džiaugtis 5-8 metus, po to plombas reikėtų keisti.

Panašus straipsniai