Kokie yra dantų protezų tipai?

Jei jums trūksta vieno ar daugiau dantų, greičiausia svarstote visas galimybes, kurių pagalba galėtumėte juos pakeisti. Pilni dantų protezai tinka tik tiems, kurie visai neturi sveikų dantų. Galima rinktis implantus, kuriuose karūnėlė dedama ant kiekvieno implanto, tačiau daugelis žmonių negali sau to leisti finansiškai. Daliniai dantų protezai – dažnas sprendimas, kuris padeda atkurti šypseną ir suteikia galimybę normaliai kalbėti ir valgyti. Daliniai protezai gali būti skirtingų rūšių, todėl išsirinkti kartais išties sudėtinga.

Lietas metalinis išimamas dalinis protezas

Labiausiai paplitęs išimamų dalinių dantų protezų tipas – tai aukštos kokybės pakaitiniai dantys, pritvirtinti ant standaus metalinio rėmo. Pigesnės metalinės detalės tvirtinamos prie esamų dantų metaliniais užsegimais. Kadangi metalas nėra baltos spalvos, labai svarbu kruopščiai ir tiksliai pritvirtinti, kad nebūtų matomi aplinkiniams. Tinkamai prižiūrint, metalinis išimamas dalinis protezas gali tarnauti daugelį metų.

Akrilinis išimamas dalinis protezas

Akrilinis išimamas dalinis dantų protezas naudojamas rečiau nei dalinis metalinis protezas. Pagrindinė priežastis – pakaitiniai dantys įstatomi į rausvą akrilo pagrindą, kuris dažnai privalo būti storas ir gana didelis, kad greitai nesulūžtų. Prie jūsų natūralių dantų šie protezai tvirtinami metaliniais užsegimais, kurie kalbant arba besišypsant gali matytis. Daugelis žmonių su tokiais protezais kalba ir valgo gana įprastai, tačiau protezų dydis kartais gali varginti. Paprastai tokie dantų protezai nešiojami laikinai, kol laukiama nuolatinės dantų restauracijos. Akriliniai išimami daliniai protezai yra vieni pigiausių ir kai kurie žmonės sėkmingai juos naudoja daugelį metų.

Lankstus dalinis protezas

Jei jaučiate diskomfortą, kurį sukelia akrilas arba metalas, ar esate alergiškas akrilui, galite rinktis lankstų dalinį protezą. Pagamintas iš plono ir karščiui atsparaus plastiko, protezas yra labai patogus ir tikroviškas. Lanksčios dalys tvirtinamos plonais, dantenų spalvos užsegimais, kurie puikiai priglunda prie dantų. Lankstus dalinis protezas yra šiek tiek brangesnis už akrilinį ir dažnai nešiojamas laikinai, tačiau yra pakankamai patvarus, todėl kai kurie pacientai juos nešioja daugelį metų. Protezai yra lengvi, gana smulkūs, estetiški, paprastai patogesni ir gana populiarūs pacientų tarpe.

Implantais tvirtinami dantų protezai

Jei jums trūksta per daug dantų, kad būtų galima tvirtinti tiltelį arba nenorite pažeisti sveiko danties struktūros, geriausia rinktis implantais tvirtinamus protezus. Dantų implantai – tai nedideli iš titano pagaminti stulpeliai, kurie atlieka danties šaknies funkciją. Vietoj natūralių dantų šaknų protezus palaiko daugybė implantų. Tiesą sakant, jei įsukama pakankamai implantų, dirbtinių dantų tilteliu galima pakeisti visą dantų lanką ir tokiu būdu atsisakyti tradicinių pilnų protezų. Kaip ir tradicinis fiksuotas tiltelis, implantais palaikomas protezas neišsiima. Nors tokių protezų kaina gali gąsdinti, implantais tvirtinamas protezas atsiperka ir gali tarnauti visą gyvenimą.

Dalinių protezų yra įvairių rūšių ir nėra visiems tinkamo geriausio varianto. Jūs ir jūsų dantų protezuotojas privalote kartu dirbti ir išsirinkti tinkamiausią variantą, kuris bus prieinamas savo kaina ir atitiks individualius dantų poreikius.

Vis dėlto, geriausią protezo modelį parinks Jūsų gydytojas odontologas. Užsiregistruokite pas Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistus jau šiandien.

 

Panašus straipsniai