sveiki dantys

5 įpročiai, kurie leis džiaugtis gražiais dantimis

Kiekvienam yra žinoma, kaip svarbu reguliariai valyti dantis. Vaikai nuo pat mažumės yra pratinami išsiugdyti šį įprotį, nes tai gali padėti išvengti įvairių dantų problemų. Vis dėlto, pakankamai dėmesio reikėtų skirti ir kitiems įpročiams, kurie gali padėti džiaugtis gražiais ir sveikais dantimis. Taigi, kurie jų yra patys svarbiausi?

1. Gerkite pakankamai vandens

Kiekvienam kūno svorio kilogramui turėtų tekti 30 mililitrų vandens per dieną, taigi, jei sveriate 60 kilogramų, turėtumėte išgerti 1,8 litro vandens. Kuo tai susiję su dantimis? Vanduo padeda palaikyti pakankamą seilių kiekį, todėl neutralizuojamos dantims žalingos rūgštys. Taip pat vanduo padeda natūraliai išsivalyti burnos ertmei, tad jį patartina gerti po kavos, gazuotų gėrimų, ir t.t.

gerkite vandens

2. Nepamirškite tarpdančių siūlo

Dantų šepetėlis nepadeda pašalinti visų maisto likučių, tačiau tarpdančių siūlas tikrai gali pagelbėti. Jį rekomenduojama naudoti kasdien – tokiu atveju išvengsite neigiamo maisto likučių poveikio. Klaidinga manyti, kad visus maisto likučius padės pašalinti burnos skalavimo skystis – deja, bet jis ne visada yra toks veiksmingas kaip norėtųsi. Visuomet rekomenduojama mokytis naudoti tarpdančių siūlą užsimerkus – tai reikalinga tam, kad dantis galėtumėte tinkamai išsivalyti net ir be veidrodžio.

dantų siūlas

3. Dantims naudingi maisto produktai

Žino net vaikai, kad dantims kenkia saldumynai, tačiau yra ir kitų maisto produktų, kurie gali neigiamai paveikti dantų emalį. Pavyzdžiui, jei paprikas, cukinijas ar baklažanus nusprendžiate kepti, šių daržovių rūgštingumas ypač padidėja, o tai neigiamai veikia dantis. Geriausia šas daržoves troškinti ar virti garuose. Egzistuoja tikrai nemažai maisto produktų, kurie dantims yra ypač naudingi, tai – neskaldytų grūdų produktai, sultingi obuoliai, pienas, sūris, jogurtas, apelsinai, riešutai, sėklos, ir t.t.

4. Venkite saldžių pusryčių

Dažnas pusryčių derinys – saldinta kava ir bandelė. Turbūt nereikia net sakyti, kad tokie pusryčiai turės visai nedaug naudos, veikiau priešingai – net kelias valandas dantys bus graužiami rūgščių, pajautrės dantenos. Gera idėja – išsiugdyti įprotį rinktis sveikus pusryčius, pavyzdžiui, kruopų košę. Jei norėsis ją pasaldinti, tam rinkitės natūralų riešutų sviestą ar medų. Nemažai vaikų yra pratę rytais valgyti sausus pusryčius su pienu ar jogurtu, tačiau juose paprastai būna labai daug cukraus. Taigi, šį įprotį vertėtų pakeisti sveikesniu.

Milda Misiunaite burnos higienistė

5. Reguliariai lankykitės profilaktiniams patikrinimams

Tikrai nereikia laukti, kol pradės skaudėti dantį – vizitą pas odontologą rekomenduojama planuoti kas pusę metų. Šio apsilankymo metu bus atlikta profesionali burnos higiena (nuvalomos apnašos ir panaikinami dantų akmenys). Būtent tai gali padėti užkirsti kelią įvairioms rimtoms dantų problemoms.

Taigi, šie penki įpročiai leis jums džiaugtis tikrai sveikais ir gražiais dantimis. Kartais reikia visai nedaug, todėl pasistenkite padaryti viską, kas priklauso nuo jūsų pačių, ir tai galės padėti išvengti įvairių dantų ligų.

Panašus straipsniai