įveikti odontologų baimę

Kaip įveikti baimę apsilankyti odontologijos klinikoje?

Apsilankymas pas odontologą neretai kelia nerimą. Nors gana dažnai yra sunku paaiškinti, ko konkrečiai bijoma, tačiau šią baimę jaučia ne taip ir mažai pacientų. Dentofobija – tai odontologų baimė, kurią turi maždaug kas antras pasaulio gyventojas. Vis dėlto, ši baimė yra skirtingo lygio: žemiausio lygmens atveju paprasčiausiai baiminamasi, kad atliekamos procedūros gali būti nemalonios, o aukščiausio lygmens atveju nerimas jaučiamas net tada, kai galvojama apie galimą vizitą pas odontologą.

Kodėl kyla ši baimė?

vaiku odontologija vilniusSpėjama, kad ši baimė yra perduodama iš kartos į kartą. Senais laikais odontologijos paslaugos buvo teikiamos itin primityviomis priemonėmis, todėl tai sukeldavo skausmą. Tai yra viena dažniausių priežasčių, kodėl yra jaučiama baimė, tačiau šiandien odontologijos klinikose yra naudojama moderni įranga, kuri užtikrina komfortą ir nemalonius pojūčius sumažina iki minimumo.

Kaip įveikti baimę?

• Pozityvus mąstymas visada gali padėti įveikti įvairias baimes. Svarbu save nuteikti, kad bijoti tikrai nėra ko: klinikose dirbantys specialistai rūpinasi, kad kiekvienas pacientas jaustųsi patogiai, todėl nereikėtų bijoti galimo skausmo.

• Pasirūpinkite nuolatine dantų priežiūra. Neretai baimė kyla tuomet, kai apsilankymas pas odontologą yra pernelyg uždelstas. Jei pas odontologą lankysitės reguliariai (kartą per pusę metų), galėsite užkirsti kelią rimtoms dantų problemoms, tad bijoti tikrai nebus  ko.

burksizmas dantų griežimas nakti• Ieškokite būdų, kurie jums padėtų nusiraminti. Pavyzdžiui, patariama prieš vizitą pauostyti džiovintų levandų. Nors moksliškai nėra įrodyta, kad šis būdas yra veiksmingas, tačiau tam tikrais atvejais tai gali padėti.

• Rinkitės modernias klinikas, kuriose naudojama pažangiausia įranga. Tai užtikrins, kad apsilankymas pas odontologą nemalonius pojūčius ženkliai sumažins.

• Pasirinkite kuo ankstesnį vizito laiką – jei pas odontologą apsilankysite ryte, jums nereikės visą dieną nerimauti laukiant apsilankymo.

• Nerimo galite atsikratyti palaipsniui – pirmiausia užsirašykite konsultacijai, kurios metu dar nebus atliekamos jokios procedūros. Tikėtina, kad apsilankyti antrą kartą galėsite drąsiau.

• Nebėkite nuo savo baimės – ją įveikę suprasite, kad bijoti tikrai nebuvo ko.

Jei šie patarimai nebus veiksmingi, rekomenduojama apsilankyti pas odontologą. Kaip ir visos kitos baimės, dentofobija gali būti įveikiama, ir specialistai jums padės tą padaryti.

Šv. Kristoforo klinikoje, turintiems dentofobiją pacientams, siūlomas puikus sprendimas – dantų gydymas su sedacija

Panašus straipsniai