vaikų dantų priežiūra

Vaikų dantų priežiūra

Kai vaikui skauda dantis, jis tampa irzlus, mažai valgo, neužmiega naktimis, tad tėveliams tai tampa tikru iššūkiu. Kad taip nenutiktų, ir visi galėtumėte ramiai miegoti, svarbu pasirūpinti tinkama vaikų dantų priežiūra. Ankstyvas teisingas burnos higienos mokymas gali padėti užkirsti kelią ėduonies atsiradimui,  todėl dantų skausmo bus galima išvengti.

Pirmas apsilankymas pas odontologą

vaiku dantu gydymasTėveliams gana dažnai kyla klausimas, kada reikėtų nuvesti vaiką pas odontologą. Deja, gana dažnai tai atliekama tik tuomet, kada atsiranda dantų problemų, ir tai kelia stresą. Vis dėlto,  pirmas vizitas rekomenduojamas tada, kai tik prasikala pirmieji kūdikio dantukai. Vaikų dontologas tėveliams suteiks visą svarbiausią informaciją, kaip prižiūrėti kūdikio dantis, tad tai padės išvengti problemų ateityje.

Mokykite vaikus tinkamai valyti dantis

Kaip ir suaugusiųjų, vaikų dantys turi būti valomi du kartus per dieną. Kūdikių dantys gali būti valomi marline servetėle, apsukta aplink pirštą: ja švelniai nuvalykite dantis ir dantenas. Dantų šepetėlį pradėkite naudoti tada, kai išdyks keturi viršutiniai kandžiai – parduotuvėse rasite specialių kūdikiams skirtų dantų šepetėlių. Tėveliai vaikų dantis turėtų valyti iki maždaug 6-7 metų: kai vaikas išmoks parašyti pirmąjį žodį, jis jau sugebės savarankiškai išsivalyti dantis.

Dantų valymą paverskite žaidimu

vaikų dantų gydymasKartais vaikus sunku motyvuoti valytis dantis, tad svarbu šį procesą paversti linksmu ir įdomiu. Kol vaikui valysite dantis, galite pasakoti jam įdomią istoriją ar įjungti mėgstamą dainelę. Kai vaikas išmoks savarankiškai valytis dantis, svarbu yra tai, kad jis suprastų to reikšmę – jums gali padėti įvairios pasakos ir pamokančios istorijos apie dantukus.

Kūdikių dantų gedimo priežastys

Pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais nykščio čiulpimas nelaikomas žalingu – daugeliui kūdikių tai padeda nusiraminti, tačiau tuomet, jei šis įprotis išlieka ir išdygus dantims, tarp jų gali atsirasti plyšys, trukdantis tinkamai sukąsti dantis. Taip pat svarbu pasirūpinti, kad vaikas neužmigtų su pieno buteliuku burnoje. Pienas kaupiasi ant priekinių dantų, vėliau virsta rūgštimis ir žaloja dantis. Vienerių metų vaiką jau reikėtų pratinti gerti iš puodelio.

Jei jums kiltų tam tikrų klausimų, kaip valyti vaiko dantis, apsilankykite pas odontologą, kuris apžiūrės vaiko dantis, ir galės suteikti visą reikalingą informaciją.

Panašus straipsniai